YAKAKENT'TE İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF'İ ANMA PROGRAMI YAPILDI


Haber Kategorisi : Yakakent Haberleri
Yayınlanma Tarihi : 12 Mart 2024 20:28
Okunma Sayısı : 405
Haberin Yazarı : Yönetici
Haberin Kaynağı : Diğer

YAKAKENT'TE  İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF'İ ANMA PROGRAMI YAPILDI

        “Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı, milletimizin bağımsızlık mücadelesini destansı bir dille anlatan İstiklal Marşı, yıkılmak istenen bir medeniyetin, yok edilmek istenen bir milletin direniş ve diriliş mücadelesinin bir özetidir. Birlik ve beraberliğimizi perçinleyen ve ölümsüz bir eser olan İstiklal Marşının arkasında, bir medeniyet ve milletin varoluş mücadelesi vardır. Her mısrasıyla milletimizin hislerine tercüman olan, bizi millet yapan ortak değerlere dikkat çeken İstiklal Marşımız, milli mücadele ruhunu bizlere hatırlatan ve üzerinde bu necip milletin tüm fertlerinin mutabık kaldığı eşsiz bir eserdir.

           Bu düşüncelerle, İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 12 Mart 1921’de milli marş olarak kabul edilişinin 103. yıl dönümünü Yakakent İlçemizde  İmam Hatip Ortaokulu idareci, öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı bir programla anıldı.

      Programa Alaçam Kaymakamı Yakakent Kaymakam Vekili  Fatih KAYABAŞI, ilçe protokolü, okul müdürleri, veliler, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 
LinkedIn'de Paylaş
'de Paylaş
Telegram'da Paylaş
WhatsApp'da Paylaş